Press ESC to close

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 132 sayfadan oluşan Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Ergin Erginer tarafından kaleme alınan Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatındadır. Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma kitabını 9786056991684 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma pdf oku indir.

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma pdf indir

Yüz boyama, değişik kültürlerde, değişik açıklamalarıyla, binlerce senedir var olan bir olgu, çoğu zaman bir ritüelin parçasıdır. Geçmişte bedenin hepsinın boyanması da dahil, bireylerin inançlarını rahatça yansıttıkları bir eylem özelliği de taşımıştır. Yüz boyamanın bedene veya yüze resim yapma şeklinde en derin anlamları içerdiği sanatla buluşması da tesadüf olmamıştır bu sürede. Pedagojiyle buluşması süreci ise genelde informal mekanlarda ses bulmuş, akademik ortamlara gereğince yansıyamamıştır.
Elinizdeki yapıt, resim yapmanın özel bir yetenek alanı olması meselesine yüklenen anlamından çok, herkesin resim yapmayı deneyebileceği, boyayabileceğine bir vurgu yapmak istemektedir. Her öğretmenin, yüz boyayabileceği düsturuyla yola çıkılan çalışmada, yüze resim yapmaktan ziyade, öğretmenlerin öğrencilerinin öğrenmekten keyif almaları uğruna verebilecekleri yalın pedagojik çaba daha fazla önemsenmektedir. Özellikle öğretmenlerin çocukların mutlu edildiği renkli öğrenme ortamları yaratmalarına katkı sağlamak, onların eğlenerek öğrenmelerine hizmet etmek amaçlanmıştır.
Resim yapma kabiliyetimiz olmayabilir ama kendimizi çizerek veya boyayarak ifade edebiliriz özlü düşüncesi içinde, “çocukların yüzlerine ‘biz’ veya kendi yüzlerine ‘onlar’ çizebilirler veya boyayabilirler ve böylece eğlenip öğrenebiliriz” şekilinde de özetleyebiliriz bu çalışmanın amacını. Belki o zaman “Bugün kar yağıyor, haydi kar resmi yapın!” demekten de bir nebze uzaklaştırabiliriz öğretmenlerimizi. Belki çocuklarımız resim yapmayı daha çok severler böylece ve belki daha yaratıcı, daha özgür olurlar, kim bilir? Biz istedik ki, çocuklar resim sanatının tek anlatım alanının bir kâğıt olamayacağı farkındalığına ulaşsınlar. Birçoğumuz eğer ki doğru yönlendirilebilseydik, belki de bu olağanüstü sanatla daha içli dışlı olabilecek, sanatı gerçekçi kılmanın yaratıcı düşünme ve imgelemeden geçtiğini daha iyi kavrayacaktık.
Aurelius’un “Kişinin yaşamı düşünün rengine boyanmıştır.” sözündeki derin anlamı da hesaba katarak, çocukların düşlerinin bu kitaptakinden daha renkli olması tek isteğimiz. Çalışmanın tüm öğretmenlere, anne babalara fayda getirmesi ve çocuklarıyla keyifli öğrenme zamanları geçirmeleri dileğiyle.

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma kitap özeti

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma pdf oku

Yüz Boyama Öğretimi Uygulamalı Bir Çalışma Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.