Press ESC to close

Yedi Deliler / Nenemden Masallar Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Yedi Deliler / Nenemden Masallar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 360 sayfadan oluşan Yedi Deliler / Nenemden Masallar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Edip Yağmurlu tarafından kaleme alınan Yedi Deliler / Nenemden Masallar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Yedi Deliler / Nenemden Masallar kitabını 9786059634410 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yedi Deliler / Nenemden Masallar pdf oku indir.

Yedi Deliler / Nenemden Masallar pdf indir

ANTEP YÖRESİNDEN
 % 100 YERLİ MASALLAR
“YEDİ DELİLER- NENEMDEN MASALLAR” yazar Edip YAĞMURLU’nun bizzat nenesinden ve annesinden dinleyip kaleme aldığı YÜZDE YÜZ YERLİ MASALLARDAN meydana gelmiştir. Bu masalları arada bir yatarken arada bir canları sıkılınca kardeşleriyle birlikte nenelerinden/annelerinden dinlemişler.
 
Edip Yağmurlu: “Nenem masallarına hep Bismillah’la başlardı… Masalların yanında bize namaz duaları, edep ve terbiye dersleri de verirdi.
Ben de sizlere, o güzel ve mübarek, dünya iyisi, çalışkan Osmanlı kadınlarından öğrendiğim masalları anlatacağım. Müjdeyle hem de… İnşallah sizler de büyüyünce bu ezberlediğiniz masalları, çocuklarınıza ve başka çocuklara anlatırsınız. Böylelikle de ecnebilerin masallarıyla dolmuş kulaklarımız, ecdadımızın masallarıyla yeniden dolar ve Türk-İslam asırlarını yaşamaya başlarız.” diye takdim ediyor masallarını.
 
Nenemden Masallar, kitapta iki bölüm hâlinde yer alıyor. İlk bölümde nesillerden nesillere ocak başında aktarılan, çocukların uykularına eşlik eden şifahi masallardan örnekler mevcut. İkinci bölümde ise, ders veren, kıssalardan hisse devşiren, bugüne ve yakın geçmişe dair mesajlar içeren masal emsallarini anlattık. Yerellikten izler taşıyan yerlilikle harmanlanan, yüzsenelerdan süzülüp gelen bu masalların her biri, böylece kendine özgü kurguyla ilk defa kitaba aktarılmış oluyor.

Yedi Deliler / Nenemden Masallar kitap özeti

Yedi Deliler / Nenemden Masallar pdf oku

Yedi Deliler / Nenemden Masallar Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.