Press ESC to close

Ses Kartları Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Ses Kartları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan Ses Kartları kitabı Kitap Kağıdı olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Ses Kartları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 1+ Yaş ebatındadır. Ses Kartları kitabını 9786059039246 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ses Kartları pdf oku indir.

Ses Kartları pdf indir

Ses kartları seti, yansıma ve ünlem seslerini ifade eden görsellerden buluşmaktedir. Amacımız çocuğun Türkçedeki fonemleri fark etmesi, tanıması ve ayırt etmesidir. Söz konusu seslerin taklidi ile işitsel algıda seslerin fark edilmesi ve algılanmasını sağlamak, konuşma sırasında seslerin doğru üretilmesini için önem taşır.
Yansıma sesleri bireylerin, hayvanların, makinelerin çıkardığı seslere yansıma sesler, bu seslerden türetilen sözcüklere de yansıma sözcükler denir. Bir başka ifadeyle, yansıma sesleri doğadaki varlıkların verdiği sesleri görülmektediran, onunla özdeşleştiren seslerdir. Yansıma sözcükleri tek başına anlam ifade etmez; fakat ifadelerde kullanıldığında yahut görselle bağdaştırıldığında anlam kazanır.
Konuşmalarda daha çok ikileme şekilinde kullanılarak kuvvetli bir anlam kazandırılır. Gerek edebiyatta, gerekse günlük konuşmalarda kullanılır; özellikle ufak çocukların konuşmalarında daha yoğun olarak görülür. Ebeveynler ve bebek bakıcıları güdüsel olarak bebeklerle ilk konuşmalarında yansıma seslerine çok fazla başvururlar; örneğin sıcak ver tehlikeleri olguları ifade etmek için “cıs” sözcüğünün kullanılması.
Bebeklerin yansıma sözcüklerini, normal konuşma sözcüklerinden daha erken öğrendikleri ve bu sesleri daha kolay çıkarttıkları gözlemlenebilir. Birçok anne bebeğini “e e e” sesleri eşliğinde uyutur. Bir süre sonra bebeğin bu sesleri kendisi çıkartarak uykuya geçtiği görülür. Bir süre sonra bu durum bir seremoniye dönüşür ve bebek bu sesleri çıkarmadan uykuya geçmez.
56 Kart bulunmaktadır.

Ses Kartları kitap özeti

Ses Kartları pdf oku

Ses Kartları Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.