Press ESC to close

Haydi Konuşalım Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Haydi Konuşalım pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Haydi Konuşalım kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Bahar Aldanmaz Fidan İlayda Eskitaşçıoğlu tarafından kaleme alınan Haydi Konuşalım isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 15 x 21 cm ebatındadır. Haydi Konuşalım kitabını 9786057445599 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Haydi Konuşalım pdf oku indir.

Haydi Konuşalım pdf indir

Elif’in sıradan bir okul gününe ne heyecan katabilir? Hoşlandığı kişi Deniz’in de katılacağı Uzay Müzesi gezisi tabii ki! Arkadaşlar ve derslerle dolu yeni bir hafta başlarken okul gezisine dair heyecanlı bekleyişinin yanında yaşamına çiçeği burnunda bir deneyim daha girer Elif’in: İlk kez regl olur! Elif’in ilk regl deneyimini ve dostlarıyla okuldaki maceralarını günlüğünden sayfalarla takip ettiğimiz bu kitap, regl olmak ile ilgili soruları olan bütün gençler için yazıldı. Regl yoksulluğu ve tabusuyla mücadele için daha çok konuşmamız gerek. Konuşmamız Gerek Derneği kurucuları İlayda ve Bahar’ın kaleminden regl tabularına göğüs geren bu hikâye ile biz de “Hadi Konuşalım” diyoruz!
 
Bahar Aldanmaz Fidan: Konuşmamız Gerek Derneği kurucusu ve yönetici ortağıdır, Boston Üniversitesi Sosyoloji departmanında Fulbright bursiyeri olarak doktora eğitimini sürdürmektedir. Doktora incelemelerinda toplumsal cinsiyet, cinsellik, üreme hakları ve menstrüasyon/regl çalışmaktadır. Doktora eğitimi öncesinde, Chicago Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler yüksek lisans eğitimini ve Koç Üniversitesi’nde de sosyoloji ve psikoloji lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Psikiyatrist bir baba, öğretmen bir anne ve abisi Barış ile Adana’da doğup büyüyen Bahar, şu anda köpeği Roma ve eşi Çınar ile birlikte Boston’da yaşamaktadır.
 
İlayda Eskitaşçıoğlu: Konuşmamız Gerek Derneği’nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ülkeler arası insan hakları hukuku alanında doktora eğitimini sürdürmektedir. Feminist hukuk kuramı, toplumsal cinsiyet eşitliği, Birleşmiş Milletler insan hakları mekanizmaları ve çok uluslu şirketlerin insan hakları ihlalleri alanında araştırma yapmaktadır. Ankara Barosu’nda avukattır. Doktoraya başlamadan önce, Hollanda’da Leiden Üniversitesi’nde insan hakları hukuku alanında yüksek lisans ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Birleşmiş Milletler tarafından Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri için seçilen 17 genç önderden biridir. Doğma büyüme Ankaralıdır ve çizgi romanlara bayılır.

Haydi Konuşalım kitap özeti

Haydi Konuşalım pdf oku

Haydi Konuşalım Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.