Press ESC to close

Düşünme(me) Oyunu Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Düşünme(me) Oyunu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 120 sayfadan oluşan Düşünme(me) Oyunu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Sevtap Ayhan tarafından kaleme alınan Düşünme(me) Oyunu isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Düşünme(me) Oyunu kitabını 9786052853764 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Düşünme(me) Oyunu pdf oku indir.

Düşünme(me) Oyunu pdf indir

İnsan en fazla unutmak istediklerini hatırlar.

Sevtap Ayhan, Tudem Edebiyat Ödülleri Birincilik Ödülüne değer görülen Düşünme(me) Oyunu adlı romanında, anılarında gizlenmiş eski bir yapbozu birleştirmeye çalışan Fabula’nın dünyasına götürüyor okurları.

Kederin neşeyle, reddin kabulle omuz omuza yürüdüğü bir büyüme hikâyesini sayfalarına taşıyan kitap; yaşamın getirdiklerine ve götürdüklerine dair mühim sorgulamalarda yer alıyor.
 
İçimizdeki mutluluğu uyandıracak gücün kimi zaman hüzünle barışmaktan geçtiğini hatırlatan yazar, kalp kırıklıklarını onarmanın yolları üstüne düşündürüyor.

“Neden kalanları değil de gidenleri düşünürüz hep?”

Hayata karşı tepkili olan Fabula, zihninde beliren düşünceleri “hiçbir şey düşünmeme” oyunuyla bertaraf etmeye çalışsa da, yaramaz düşünce parçacıkları buna geçit vermemekte ısrarcıdır. Kırık dökük eşyaları, rengârenk çiçeklerle bezeli bahçesi, okunmayı bekleyen kitapları ve “tek kişilik zaman makinesi” kaykayıyla kurduğu ufak dünyasında kimseye yer açmaya niyeti yoktur Fabula’nın… Ta ki yaramaz bir karganın peşinden giden gülünç giyimli ufak bir beyefendi, asırlık bir ağaçtan düşüp de karşısında görülene kadar. Yarım kalmış bir başka öykünün kahramanı olan Heros, tanıdık bir yabancıdır Fabula için. Vaktinden önce büyümüş bu enteresan yabancı, itiraf edilememiş gerçeklerin tutsağındaki Fabula’ya geçmişin izlerini gösterebilecek midir? 
 
Düşünme(me) Oyunu, yitirdiklerini unutmayı seçerek acısını hafifletmeye çalışan bir çocuğun hüzünlü ama umut dolu hikâyesini anlatıyor. Sevtap Ayhan, incelikli satırlarında bırakıp gidenleri sonsuza kadar sevmenin ve hatırlamanın “iyileştirici” gücünü gözler önüne çıkarıyor.

Düşünme(me) Oyunu kitap özeti

Düşünme(me) Oyunu pdf oku

Düşünme(me) Oyunu Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.