Press ESC to close

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde ALMANCA,TÜRKÇE sayfadan oluşan Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler kitabı 63 olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler isimli kitap 9786052490945 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler kitabını 01.08.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler pdf oku indir.

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler pdf indir

Es war einmal eine stolze Teekanne, stolz auf ihr Porzellan, stolz auf ihre lange Tülle, stolz auf ihren breiten Henkel; sie hatte etwas vorne an und hinten an, den Henkel hinten, die Tülle vorn, und davon sprach sie; aber sie sprach nicht von ihrem Deckel, der war zerbrochen, der war gekittet, der hatte einen Fehler, und von seinen Fehlern spricht man nicht gerne, das tun die andern genug. Tassen, Sahnekännchen und Zuckerdose, das ganze Teegeschirr würde wohl mehr an die Gebrechlichkeit des Deckels denken und von der sprechen als von dem guten Henkel und der ausgezeichneten Tülle, das wusste die Teekanne.
 
Bir varmış bir yokmuş, kibirli bir çaydanlık varmış. Porseleniyle, uzun ibiğiyle, geniş kulpuyla gururlanıyormuş. Önünde de arkasında da birşeyleri varmış. Arkasındaki kulpundan, önündeki ibiğinden bahseder dururmuş. Ama kapağından hiç bahsetmezmiş. Çünkü o kırıkmış, oraya yapıştırılmış. Kusurluymuş. Kimse kendi kusurlarından söz etmek istemez, bunu başkaları yeterince yapar zaten. Çaydanlık biliyormuş ki gincanlar, süt kapları ve şeker kavanozları, kısacası bütün çay takımları onun iyi kulpundan ve müthiş ibiğinden söz etmektense onun sakatlığını görüyorlarmış.

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler kitap özeti

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler pdf oku

Die Teekanne (Çaydanlık) Almanca Türkçe Bakışımlı Hikayeler Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.