Press ESC to close

Ali Baba ve Kırk Haramiler Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Ali Baba ve Kırk Haramiler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Ali Baba ve Kırk Haramiler kitabı 80 olarak çıkarılmıştır. Antoine Galland tarafından kaleme alınan Ali Baba ve Kırk Haramiler isimli kitap 9786052498217 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Ali Baba ve Kırk Haramiler kitabını 26.08.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ali Baba ve Kırk Haramiler pdf oku indir.

Ali Baba ve Kırk Haramiler pdf indir

Bir zamanlar, İran ile Hindistan sınırı arasındaki bir şehirde, iki kardeş yaşardı. Birinin adı Kasım’dı. Diğerini ise “Ali Baba” diye çağırırlardı. Babalarından kayda değer bir miras kalmadığı için iki kardeşin varlığının  eşit olması gerekirdi. Ama tesadüfler onları ayrı ayrı yollara sürükleyecekti…
 
Kasım’ın evlendiği kız, zengin bir aileden geliyordu. Evlendikten kısa bir süre sonra büyük bir mirasa kondu. Tıka basa mal ile dolu bir dükkân ve içerisi bi hayli iyi mallarla doldurulmuş bir de depoya sahip oldu. Bunlar dışında yeni geline babasından tarlalar ve çiftliklerde kalmıştı. Eşinin mirası aracılığıyla Kasım artık şehrin zenginleri arasında yer alıyordu.  Kardeşinin aksine Ali Baba, tıpkı kendisi gibi yoksul bir kız ile evlenmişti. Ailesini geçindirebilmek için Ali Baba, kentin dışındaki ormana gider ve kestiği odunları eşeklerine yükleyerek kente getirir ve pazarda satardı. Kazandığı para ile de kıt kanaat geçinirdi. Bu iş için kullandığı üç eşekten başka malı mülkü de yoktu.

Ali Baba ve Kırk Haramiler kitap özeti

Ali Baba ve Kırk Haramiler pdf oku

Ali Baba ve Kırk Haramiler Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.