Press ESC to close

Sayıların En Büyüğü Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Sayıların En Büyüğü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789755872834 sayfadan oluşan Sayıların En Büyüğü kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Magnus Holm tarafından kaleme alınan Sayıların En Büyüğü isimli kitap 09.11.2017 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Sayıların En Büyüğü kitabını Rune Markhus numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Sayıların En Büyüğü pdf oku indir.

Sayıların En Büyüğü pdf indir

Söyleyin bakalım, her şeyi sayabilir misiniz? Mesela yeryüzündeki tüm insanları, hayvanları ve nesneleri? Gökteki tüm yıldızları, uyduları ve gezegenleri?

Beş yaşındaki Lina saymaya bayılıyor, hatta dağ evlerine giderken yol üzerindeki bütün telefon direklerini sayabiliyor. Tamı tamına iki yüz kırk adet direk sayıyor ve bir anda direklerin sonu geliyor! Sıfır en ufak sayı diye düşünüyor Lina. Peki ya en büyük sayı?

Bin sayısı büyük. Yüzden daha büyük. Ama en büyük değil. Milyon daha büyük. Ama en büyük mü?
 
Googolpleks bir sayı. Üstelik büyük bir sayı. Düzgün bir ismi olan en büyük sayılardan bir tanesi. Acaba anlamamızın bile olabilecek olmadığı bu kadar büyük bir sayı ile neler yapabiliriz? Lina da googolpleksi bir türlü anlayamıyor. Var olan her şeyden. Olmuş olan her şeyden. Ve her şeyi oluşturan her şeyden de büyük bir sayı olduğunu düşünüyor ama yine de bir yerlerde tıkanıp kalıyor…
 
Sahi, biz insanlar o kadar büyük bir sayı bulmuşuz ki, kendimiz bile anlayamıyoruz. Bir düşünsenize! Bunun nedeni ne olabilir?
 
Norveçli yazar Magnus Holm ile ressam Rune Markhus‘un imzasını taşıyan bu dikkat çekici kitap, belki de şimdiye dek sayılar üzerine hazırlanmış en olağanüstü çalışma. Küçüğünden büyüğüne, hatta sayılamaz boyuttaki devasa, enteresan bir sayı olan googolplekse uzanan Sayıların En Büyüğü deyim yerindeyse evrendeki bütün sayılar ile ilgili. Bir de ailesiyle dağ evine doğru yolculuğa çıkan ufak kız Lina var tabii…

O zaman sayma sırası sizde! Şu adı da kendi gibi enteresan olan googolpleks sayısı gerçekte ne kadar BÜYÜK olabilir? Haydi, tahminleri alalım?..

Sayıların En Büyüğü kitap özeti

Sayıların En Büyüğü pdf oku

Sayıların En Büyüğü Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.