Press ESC to close

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Kitap Kağıdı sayfadan oluşan Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) kitabı 20.5 x 28.5 cm olarak çıkarılmıştır. Osman Koca tarafından kaleme alınan Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) isimli kitap Karton Kapak dilinde ve ebatındadır. Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) kitabını TÜRKÇE numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) pdf oku indir.

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) pdf indir

Peygamberler, Allah tarafından insanlar arasından seçilmiş özel bireylerdir. Diğer insanlardan farklı özelliklere sahiptirler. Bir yönleriyle tüm insanlara benzerken, Rabb’lerinden vahiy almaları sebebiyle sıradan insanlardan ayrılırlar. Öncelikle Allah’ın koruması altındadırlar. Çünkü bizlere Allah’ın mesajlarını iletirler. Bu dünya yaşamına ilişkin yol haritamızı belirlerler. Karanlıkta yol gösteren fenerler gibidirler.
Onlara uyanlar kurtuluşa erer, karşı çıkanlar ise hem bu dünya çapında hem de ahiret yaşamında kaybedenlerden olurlar.
Bu nedenle peygamberlerin yaşamını öğrenmek herkes için hayati derecede mühimdir.
Çünkü onların yaşamında hepimiz adına çıkarılacak birden fazla ders mevcuttur.
Peygamberlerin yaşamı; varlıkta-yoklukta, sağlıkta-hastalıkta, mutlulukta-tasada nasıl hareket etmemiz gerektiği hususunda bize apaçık ipuçları verir.
Bu düşünceden hareketle bir araya getirilen Peygamberlerin Hayatı üst başlıklı kitaplarda, Kur’an’da haklarında geniş bir şekilde bilgi verilen 9 peygamberin, yani; Hz. Âdem, Hz. Nuh, Hz. Salih, Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz. Musa, Hz. Süleyman, Hz. İsa ve Hz. Muhammed’in hayatlarını ifade etmektedir
Bu serinin, benzerlerinden farklı olan yönü; anlatılan Peygamber hayatlarının hayalî bir hikâye kurgusuna sahip olmamaları, temel dayanak olarak Kur’an ayetlerini esas almalarıdır.
Anlatılanlar, Kur’an-ı Kerim’in atmosferine ve ruhuna tümüyle uyum arz etmektedir.
8 yaş üstü çocukların konuları anlamalarına katkı sağlayacağı düşünüldüğü için de resimlendirilmiş ve her peygamber ayrı birer kitap olarak hazırlanmış.

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) kitap özeti

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) pdf oku

Peygamberlerin Hayatı (9 Kitap) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.