Press ESC to close

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257314640 sayfadan oluşan Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Terry Pratchett tarafından kaleme alınan Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) isimli kitap 04.07.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) kitabını Paul Kidby numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) pdf oku indir.

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) pdf indir

MUHTEŞEM MAURICE VE DEĞİŞMİŞ FARELERİ (DİSKDÜNYA #28)
TERRY PRATCHETT

Fareli köyün düzenbazları iş başında!

Hayalî evrenlerin azametli mucidi Sör Terry Pratchett’ın benzersiz yaratımı “Diskdünya”nın yirmi sekizinci halkası olan Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri; tanınmış Fareli Köyün Kavalcısı masalını parodileştiren, Carnegie Madalyalı bir başyapıt.

Sadece Diskdünya takipçilerinin değil, genç okurların da beğenerek hatmedeceği bir kurgu üstüne temellenen bu çağdaş fabl; dünya çapında 100 milyondan fazla satan külliyatın, alt serilerden bağımsız okunabilen tek kitabı. 

İnsanlara mahsus düşünsel yetileri farelere atfederek toplumsal normları sorgulayan bir metne imza atan yazar, yaşam ve varoluş gibi felsefi konuları da parmak ısırtan bir üslupla hicvediyor.

“İnsanları en iyi kediler bilir.”

Zekâsıyla ve kurnazlığıyla dikkat çeken Maurice, konuşabilen bir kedidir. Bu sıradışı becerisini, Görünmez Üniversite civarındaki sihirli atıklarla beslendikleri için “değişmiş” olan farelerden birini yiyerek edinmiştir. Evet, “değişmiş” fareler! Yani bildiğiniz ve hatta görünce çığlığı bastığınız farelerden değil. Gerçi görünümleri aynı olsa da bu değişmiş farelerin çok üstün meziyetleri mevcuttur: Konuşmayı, okumayı, yazmayı ve düşünmeyi bildikleri gibi bir de devamlı kendilerini geliştirirler. Diğer kedilerle vakit geçirmekten artık keyif almayan Maurice de zamanla teselliyi bu farelerle yakınlaşmakta bulur. Tabii dolaylı olarak zekâsı onu hemen düzenbazlığa iter. Aklındaki plan kolay bir şekildetir: köy köy gezip düzmece fare istilaları planlamak. Yanlarına bir de kavalcı çocuk kattılar mı, gelsin paralar! Peki ama, bu işin bir süre sonra farelerin ahlak anlayışıyla zıtlaşacağını söylesek? Gerçi, yemek için hırsızlık yapan farelerin ahlak anlayışı da bir başka tartışma konusu… O hâlde istikamet dosdoğru Dürüm Hamamı Köyü!

2022 sonunda animasyon film olarak da karşımıza çıkacak Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri, hayvanların “insanlaşma”  çabasını pek de alışık olmadığımız bir kurguyla, katıksız mizah ve kahkahalar eşliğinde veriyor.  

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçe’siyle, Diskdünya okurları için Delidolu tarafından yeniden gözden geçirilerek yayımlanan roman, David Wyatt’ın karikatür tarzındaki desenleriyle şenleniyor.
 

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) kitap özeti

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) pdf oku

Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Diskdünya #28) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.