Press ESC to close

Kafkas Masalları Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Kafkas Masalları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kafkas Masalları kitabı 111 olarak çıkarılmıştır. Adolf Dirr tarafından kaleme alınan Kafkas Masalları isimli kitap 9789755339016 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kafkas Masalları kitabını 05.04.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kafkas Masalları pdf oku indir.

Kafkas Masalları pdf indir

Kafkas Masalları adlı bu seçkide; Gürcü, İmer, Avar, Lak, Agul, Çeçen, Kabardey ve Ermeni masallarından bir demet bulacaksınız.
 
Kafkaslar en eski zamanlardan bu yana Avrupa’yla Asya arasında insanlığın anlattığı masallara köprü olmuştur. Her şey Kafkasya bölgesinin, halklar arası etkileşimlerin ırmağı içinde bir ada oluşturduğunu göstermektedir.
 
Bu ırmağın aktığı vadilerle düzlüklerde çok sayıda halk kümesi ve onlarla birlikte söylenceleri, inançları, gelenek görenekleri ve dilleri kalmıştır. İster dağlık bölgenin kuzeyinden veya güneyinden doğu-batı doğrultulu ticaret veya ordu güzergâhları üzerinden geçmiş olsun; isterse, arada duvar gibi git gide artan dağları keserek aşan eski geçit üzerinden, veya Hazar’ın batı kıyısı boyunca dağların etrafından dolanan yollardan geçmiş olsun, sarp yamaçlarında insanlarla birlikte maddi ve düşünsel malzeme kalmıştır geride…
 
Bu kitaptaki masallar, derleyicisi; dilbilimci, etnolog ve Kafkasya araştırmacısı Adolf Dirr’in de dile getirdiği gibi, ilk kez bir halkbilim çalışmasıdır; bir kültür mirasıdır.

Kafkas Masalları kitap özeti

Kafkas Masalları pdf oku

Kafkas Masalları Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.