Press ESC to close

İstanbul Masalları 100 İstanbul Masalı Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 312 sayfadan oluşan İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı kitabı
Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ali Fuat Arıcı tarafından kaleme alınan İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 23 cm ebatındadır. İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı kitabını 9786257608237 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı pdf oku indir
.

İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı pdf indir

Ahmet Hamdi Tanpınar, Beş Şehir’de İstanbul’u anlatmaya başlarken, yaşlı bir kadının bu şehirden ayrıldıktan sonra bir Arabistan şehrinde hastalandığında İstanbul’un sularının adlarını sayıklayarak iyileştiğinden bahseder. İstanbul tıpkı bu kadında olduğu gibi kiminde suları ve çeşmeleri, boğazı, bahçeleri, laleleri, erguvanları; kiminde camileri, medreseleri, türbeleri, kütüphaneleri; surları, sarayları, yalıları, konakları, hanları, hamamları; kimisinde ise eğlenceleri; kahvesi, şerbetleri, tatlıları ve daha nice güzelliğiyle unutamadığı bir şehir olmuştur.
İmparatorluklara başkentlik yapmış olan bu kadim şehir, kültürel yaşamı itibariyle de kendine yakışır bir zenginliğe sahiptir. Özellikle Osmanlı dönemine ait mimarisi, yazma eserleri ve süslemeleri, padişahlarının hemen hemen hepsina yakınının da içinde olduğu şiir dünyası bunların başında gelmektedir. Masallar da İstanbul’daki kültür yaşamının mühim bir parçasını oluşturmuş, konaklar ve evlerde özellikle kış aylarında anlatılmış ve dinlenmiştir.
Elinizdeki çalışmayı “İstanbul masallarını okuyup dinleme ve onlardan istifade etme” veya başka bir ifadeyle “masalın sesine kulak verip bu sese iştirak etme” çabası olarak görmek olabilecekdür. Bu bakımdan ilk kez mezkûr tür ile ilgili gerekli bilgiler sunulmaya çalışılmış, devamında ise İstanbul’dan derlenen masallara yer verilmiştir. Bu eserde yer verilen masalların olabilecek mertebe farklı kaynaklardan ve eski tarihli metinlerden olmasına gayret gösterilmiştir. Muradımız, mübarek ve kadim şehrimiz İstanbul’un bu güzel masallarını okuyanların, anlatanların ve dinleyenlerin hüzünlerini, kederlerini ve mutluluklarını paylaşması ve tıpkı masallarda olduğu gibi ebediyete kadar masal tadında büyülü ve sıcak bir hayat sürmeleridir.

İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı kitap özeti

İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı pdf oku

İstanbul Masalları
100 İstanbul Masalı Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.