Press ESC to close

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 60 sayfadan oluşan IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 22 x 22 cm ebatındadır. IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul kitabını 9786050612455 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul pdf oku indir.

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul pdf indir

Çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için bir araya getirilen DRAW (Çizim) kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu’na (TEM) göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun ufak adımlarla yürüdüğüdür.  Bu metotla bir araya getirilen kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.
 
Kitaplardaki sözcüklerin fazla ve çeşitli olmasının ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile bir araya getirilen kitaplarda da görsellerin adetleri ve sunuş şekilleriyle hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.
 
21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi ülkeler arası değerlendirme ölçeklerine uygun biçimde hazırlanmıştır.
 
TÜZDER tarafından bir araya getirilen IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; ülkeler arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.
 
“Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi” (ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından onaylanmış olan seri, 7, 8, 9+ yas düzeysinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
Seri, 3’er kitaplık 3 Level halinde, toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.
1. Level (IQ, Yetenek, Dikkat ve Görsel Algı): Draw, Cube, Find
2. Level (IQ, Mantıksal Çıkarım, Sözel Mantık, Görsel Hafıza): Solve, Mind, Crossword
3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinat, Matrix, Algorithm
 
TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla yahut 3 kitaplı set halinde yapılmasını öneriyoruz.
 
DRAW etkinlikleriyle görsel ve mekânsal keskinlik, dikkat,  görsel-uzamsal algı, görsel ayırdedicilik, uzamsal düşünme becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin değişik bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
DRAW etkinlikleri; çizim, kopya etme, uzamsal akıl yürütme, görsel ve mekânsal keskinlik, şekil zemin ilişkisi, örüntü ile bütünlük oluşturma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk düzeyleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.
 
Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça çizim becerisi, boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, motor becerisini destekleyen etkinliklerle el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmasına katkı sağlayacaktır.
 
DRAW etkinlikleriyle; çocuğunuzun çizgileri ve alanı kıyaslaması, konsantrasyonu, bütünü kavrama kabiliyeti, faaliyetteki vazifeye odaklanması, dikkatini sürdürebilmesi, temel çizim becerilerinden hayal tasarım kabiliyetine ulaşmasına yönelik faaliyetler hazırlanmıştır, bunun bunun yanında bu etkinlikler; görsel dikkat, fotografik hafıza, şekil kopyalama becerilerini de ölçmüş olacaktır.
 
DRAW kitabındaki etkinlikler tüme varım-tümden gelim, görsel muhakeme, analitik düşünme ve izdüşümsel algılama becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.
 
Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra motor gelişimleri de hızlandırmış olacaktır.
 
DRAW çalışmalarında; görsel ve mekânsal keskinlik, üç boyutlu ve karmaşa ile yüklü bir ortamda arka boyutları algılama ve üzerinde eylem yapma kabiliyetinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu çalışmalar ile verilen görevi kademeli ve sıralı olarak takip etme, gördüğünü kopya etme, taklit ve tasarım yönünün gelişmesi amaçlanmıştır.
 
DRAW etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü şekiller kolaydan zora, basitten karmaşığa, elin kolay hareket sağlamasından zor hareket kabiliyetine göre planlanmıştır.
 
DRAW etkinlikleri, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile ekinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.
 
Çocuğunuz, DRAW etkinliklerinde arada bir şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresinde çocuğunuzu endişe, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiği tepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusal yönünü de destekleyecektir.
Etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma, işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.
 
Yapılan zekâ testlerine ve dünya çapındaki uygulama ve tarama emsallarini göz önünde bulunduğumuzda, genelde çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan ±36 aya kadar değişikliklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önünde barındırdığımuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek maksadıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
DRAW etkinliklerinin içerdiği kazanımların, okulöncesi zamandan ibu yana kazanılması gereken bazı becerilen üzerine inşa edildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu uygulamalarda zorlanan çocuklar için; okulöncesi dönem için hazırlanmış DRAW kitabındaki etkinliklerden başlayarak ilerlemelerini öneriyoruz.
 
Çoklu dil seçeneği ile bir araya getirilen DRAW kitabında, çocuğunuz etkinlikleri tamamlarken, görsellerin İngilizce karşılıklarını da öğrenmeleri olabilecek olacaktır.
 
Kitaptaki etkinlikler, her gün, olabilecekse aynı zaman dilimi içinde yapılmalıdır.
 
Çizim etkinliklerinde çocuğunuzun beyaz alanın dışına çıkmadan, kenarlara dokunmadan çizmesine dikkat ediniz. 
 
DRAW Çizim kitabının bazı sayfalarında bulunan dakika derecelendirmeleri çocuğunuzun düzeysi ile ilgili genel bir kanaat edinmenizi sağlayacaktır.
 
DRAW etkinliklerinde kaliteli bir HB kurşun kalem ve silgi kullanılmasını öneriyoruz.
 
Çizgilerle oluşan fotoğrafları isteğe göre çocuğunuz boyayabilir. Veya bir kopyasını başka bir izometrik kâğıda çizebilir.
 
Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylelikle, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.
Geleceğimiz için us’lu çocuklar…
 

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul kitap özeti

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul pdf oku

IQ Dikkat ve Yetenek Serisi DRAW – İlkokul Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.