Press ESC to close

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 56 sayfadan oluşan İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Rabia Karagöz tarafından kaleme alınan İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 19.5 cm ebatındadır. İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) kitabını 9786056891397 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) pdf oku indir.

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) pdf indir

Cağaloğlu Yayınevi yine güzel bir çalışmaya imza attı. Yayınevi, kurtuluş savaşının ilk zaferi olan Kahramanmaraş Milli Mücadele destanını çocuk hikayesi olarak okurlarına sundu. Sosyolog yazar Rabia Karagöz’ün kaleminden güzel bir kurguyla çocuklara sunulan hikaye kitabının ana karakterleri çalışkan karıncalar. Yazar bu yönüyle de tarihi keyifli bir tarzda okuyucusuyla bir araya getirdi.

      Maraş halkının, kurtuluş savaşı senelerının en zor dönemlerinde, kendi olanaklarıyla işgalci devletlere kafa tutan bu heyecan dolu hikayesi, animasyon tadında okuyucuya sunulmuştur.
    Bilindiği üzere savaşlarda yalnızca insanlar değil, bunun yanı sıra diğer bütün canlılar da zarar görmektedir. Bu eserde Maraş’ın dillere destan zaferini, unutulan gözlemciler, yani çalışkan karıncaların gözlerinden seyrediyorsunuz.
      Genelde didaktik tarzda yazılan tarih kitaplarında; zaman, mekan ve isim detaylarının yoğunluğu okuyucuyu yormaktadır. Ama bu eserde çocuklar kendilerini gitgide büyüyen bir maceranın içinde buluyorlar. Bunun yanı sıra, yazar tarafından hikayenin içine serüvenin seyri bozulmadan mühim bilgiler ustaca serpiştirilmiş olduğundan, tarihi bir mücadeleyi, hikaye tadında ve heyecanla okuyorsunuz.
     Ezan, bayrak ve vatan uğruna bir avuç insanın et ve kemikten bir set olup düşmana “Dur!” deyişinin, “Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülzar olamaz!” nidalarının gök kubbede aks-i seda bulduğuna şahitlik ediyorsunuz. Hürriyetin din, namus ve onur demek olduğunu çok iyi bilen Kahramanmaraş’ın kahraman ecdadıyla baş başa kalıyor, onlarla adeta yakında zamandan tanışıyorsunuz.
    Her biri ayrı bir destan olan Türk tarihini, en canlı ve heyecanlı bir  bir biçimde çocuklarımızla buluşturuyoruz…

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) kitap özeti

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) pdf oku

İlk Zafer Kahramanmaraş Destanı (1920) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.