Press ESC to close

İklim Krizinin ABC’si Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

İklim Krizinin ABC’si pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257537056 sayfadan oluşan İklim Krizinin ABC’si kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Yoram Bauman tarafından kaleme alınan İklim Krizinin ABC’si isimli kitap 07.12.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. İklim Krizinin ABC’si kitabını Grady Klein numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İklim Krizinin ABC’si pdf oku indir.

İklim Krizinin ABC’si pdf indir

“İklim Krizinin ABC’si” yetişkinler için yazıldı ama okumayı bilen çocuklar da bu kitapta çok şey bulacaklardır.
Bize kalırsa, insanlığın önündeki en büyük mesele iklim krizidir. Bu kriz gelecekte değil şimdi gerçekleşen bir yıkımdır. Engellemek tabi ki olabilecek. Lakin başarmak için hemen harekete geçmek gerekiyor.
Eğer iklim uzmanı değilseniz, bu çizgi roman size iklim ve iklim değişikliği ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntı kısmı çizgilerle ve özet hâlinde veriyor. Daha mühimsi ise “Ne yapmalı?” sorusuna seçenekler sunuyor.
Kitabın sonu bir tavsiye ve bir koca boş sayfayla bitiyor. Bitirince lütfen okuması için kitabı başkasına armağan edin tavsiyesi ve iklim değişikliğini önlemek için siz neler yaparsınız diye yazmanız için bir koca boş sayfa.
Büyükler için çizgi roman olunca haliyle bol bol şaka ve ince ince eleştiri de var. Alınmaca darılmaca yok ama…
“İnsanlığın, yerkürenin doğal kaynaklarını Sanayi Devrimi’nden bu yana hoyratça, sorumsuz ve sürdürülemez bir biçimde kullanması küresel ısınma ve iklim değişikliğine yol açtı. Yarattığı ekonomik yıkım ve güvenlik sorunu sebebiyle iklim değişikliği acil çözüm bekleyen sorunlar arasında ülkeler arası gündemin üst sıralarına yerleşti. Son zamanlarda dünya çapında yaşanan kasırgalar, aşırı yağışlar, seller, orman yangınları, kuraklık, tatlı su kıtlığı ve gıda yetersizliği yüz yüze bulunduğumuz tehlikeyi açıkça gösteriyor. İklim değişikliği sınır, ülke, bölge, kıta tanımıyor. Zengin, yoksul, gelişmiş, gelişmekte olan ayrımı yapmıyor, kötü neticelerından herkes nasibini alıyor. Bu nedenle Türkiye bu global soruna duyarsız kalmamalı, ortak mücadelenin içinde yer almalı, bunun bunun yanında ekonomisini ve alt yapısını iklim kaynaklı tehlikelere dayanıklı hâle getirmeli. Bu kitabın iklim değişikliğinin oluşturduğu tehdide ilişkin bilincin geliştirilmesi yönünden öğretici ve aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum.” – Mithat Rende, Emekli Büyükelçi
“İnsan türü  Afrika’dan dünyanın dört bir tarafına “kurtuluş” için kaçtı. Yerleşti. Çoğaldı. Şimdi de bazıları dünya biterse diye uzaya kaçmaya hazırlanıyor. (Batan gemiyi ilk terk eden fareler gibi…) Ama birkaç gereksiz derecede zengin insan dışında biz buradayız. Burası insan türünün ana evi. Tür Afrika’dan dünyaveyağılırken neden kaçmıştı? Tam bilinmemekte. Ama bu sefer başımıza gelmekte olan felaketin nedenini bilinmekte: 10 bin yıllık iklim döngüsünün bozulması. Bu bozulmanın önce bilmeden sonra da bile isteye sorumlusu bize, sözüm ona daha iyi bir hayat sunan üreticiler, şirketler, devletler. Kendi kendimize yol açtığumuz bu büyük doğal felaketin ne kadar büyük olduğunu ve durdurma yollarını en başta çocuklar ve gençler, herkesin kavraması lazım. Elinizdeki kitap bunun için harika bir kaynak. Lütfen okuyun. Okutun. Paylaşın.” – Serdar Erener, İletişimci

İklim Krizinin ABC’si kitap özeti

İklim Krizinin ABC’si pdf oku

İklim Krizinin ABC’si Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.