Press ESC to close

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 72 sayfadan oluşan Hazine Arayıcıları ile Üçkafa kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yücel Feyzioğlu tarafından kaleme alınan Hazine Arayıcıları ile Üçkafa isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Hazine Arayıcıları ile Üçkafa kitabını 9786058117181 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hazine Arayıcıları ile Üçkafa pdf oku indir.

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa pdf indir

Berde kentini, o dağları, o ovaları, çok çok eskiden Nüşabe adında bir kraliçe yönetirmiş. Öylesine güzel yönetirmiş ki, kim­senin burnu kanamaz, kimse yoksulluk çekmezmiş… Kavga, gü­rültü o ülkede bilinmezmiş. Günün birinde binlerce atlı bu top­raklara gelmiş; çadırlarını kurup oraya konaklamışlar. Nüşabe merak edip adamlarını göndermiş: Bakın bakalım kimdir bu ge­lenler? Atlılar, atlanıp gitmişler, kısa bir sürede haber getirmişler. Gelen Büyük İskender’dir.
 
O gece Hanım Hakan Nüşabe, yükte hafif, pahada ağır tüm altın ve elmaslarını atlara yükletmiş, o dağlardan bu tarafa yolla­mış. Bu topraklarda, dağların kavuşup ayrıldığı, suların çağladığı işte orada, o görünen derin vadide hepsini toprağa gömdürmüş. Sabah olmadan Nüşabe’nin adamları çekip gitmiş. Bir daha bu hazineyi ne gören, ne duyan, ne de bulan olmuş..
 
Hazine Arayıcıları ile Üçkafa, 1997senesinde “Ömer Seyfettin Öykü Özel Ödülü”nü aldı. Haber, Alman gazetelerinde yayınlandı. Bunun üzerine Kolk Yayınevi öyküyü yayınlayacağını Yücel Feyzioğlu’na açıkladı, ilk baskı Almanca yapıldı. Ardından öykü Azer­baycan dilinde sonra MEB tarafından basılarak çocuklara ulaştırıl­dı.

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa kitap özeti

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa pdf oku

Hazine Arayıcıları ile Üçkafa Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.