Press ESC to close

Hayretix Uzayda Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Hayretix Uzayda pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Hayretix Uzayda kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Elif Lale tarafından kaleme alınan Hayretix Uzayda isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19 cm ebatındadır. Hayretix Uzayda kitabını 9786057391568 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hayretix Uzayda pdf oku indir.

Hayretix Uzayda pdf indir

Herkese Merhabalar Arkadaşlar,
Ben Hayretix. Birlikte öyle bir uçuşa geçeceğiz ki!
Aklınız hayaliniz duracak.
Biliyor musunuz?
• Uzayın derinliklerinde çok acayip şeyler var. Meselâ Dünya’nın iki katı büyüklüğünde bir elmas, dev bir patates cipsi, kare şeklinde koca bir mücevher kutusu. Daha neler neler!
• Veeeeee işte çok esrarengiz bir konu! KARADELİKLER.  Ölmekte olan yıldızın kütlesi Güneşinkinin 3 katından fazlaysa, karadeliğe dönüşüyor. Yakınındaki uzay cisimlerini, elektrik süpürgesi gibi içine çekiyor. Işığı bile yutuyor.
• Uzayda ne fırtınalar kopuyor! Satürn’de, cetvelle çizilmiş gibi dev bir altıgen fırtına yer alıyor. Hem de bir kenarının uzunluğu, dünyanın çapından büyük. Neptün’ün fırtınaları ise, ses hızının iki katından fazla esiyor.
• Pulsarlar, belli aralıklarla uzaya radyo dalgaları gönderen nötron yıldızları. En mühim özellikleri, kendi etrafında çok bi hayli hızlı dönmeleri… Ama nasıl dönmek? Saniyede 3000 devir.
Nefes kesen uzay, böyle olağanüstü olaylara sahne oluyor. Her geçen gün, çiçeği burnunda sırlarını fısıldıyorlar bizlere.
Seslerini duyuyor musunuz?
UZAYIN SIRLARINI KEŞFETMEYE NE DERSİNİZ? ÖYLEYSE MEKİĞİMİZ FIRLASIIIIIIN!
3, 2, 1, 0!

Hayretix Uzayda kitap özeti

Hayretix Uzayda pdf oku

Hayretix Uzayda Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.