Press ESC to close

Evinden Uzakta (Mülteci) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Evinden Uzakta (Mülteci) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Op de vlucht sayfadan oluşan Evinden Uzakta (Mülteci) kitabı 9786058483460 olarak çıkarılmıştır. Pimm Van Hest tarafından kaleme alınan Evinden Uzakta (Mülteci) isimli kitap 22.12.2017 dilinde ve 27 ebatındadır. Evinden Uzakta (Mülteci) kitabını Aron Dijkstra numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Evinden Uzakta (Mülteci) pdf oku indir.

Evinden Uzakta (Mülteci) pdf indir

Dünyanın bir çok coğrafyasında çok sayıda insanı, çeşitli yerlerden göç etmiş yetişkinler büyütmüştür. Buna rağmen; savaş ve çatışma sebebiyle mülteci olmak durumunda kalan insanlara karşı, ayrımcılık ve nefret suçları yeryüzünde yaygınlaşmaktadır.
Bu kitap; evlerinden uzaklarda başka topraklara sığınan çocukların masum dünyalarını, onların gözünden anlatıyor. Kime peki? ‘Evinden Uzakta’ olma endişesını yaşamamış olan çocuklara.
Biz anneler-babalar ve de öğretmenler, farklı uluslara ve dinlere sahip insanlara karşı ayrımcı duygular taşımayan bireyleri yetiştirmede sorumluyuz. Yoksa çocuğumuzun nefret suçlarına yatkın bir yetişkin olması, şimdilerde o kadar da zor değil.
Yazar Pimm van Hest, Evinden Uzakta (Mülteci) kitabını, yakın tarihimizden iki mülteci çocuğa adıyor: Aylan Kurdi ve Mohammet Shohayet. Bunun yanı sıra adlarını bilmesek de sonu belirsiz yolculuklarda bedenleri kıyıya vuran diğerlerine…
Sığınmacı çocukların zor koşullarını anlatan bu kitap, umutsuz ve karanlık bir atmosfer taşımıyor. Tam tersi, daha güzel bir dünyanın olabilecek olabileceği duygusunu çocuklara aktarıyor. Sevginin, umudun, birlikte yaşamanın güzelliğini sınıf ve bireysel proje çalışmalarıyla da pekiştirebilecek bir anlayışa sahip olan bu kitap Aron Dijkstra’ nın etkileyici görsellerine ve yazarın şiirsel diline sahip.
Savaşın sanal bir oyun olmadığı gerçeğini kitaplar aracılığı ile anlayan çocuklar, barışın umudunu bir gün mutlaka yaratacaklardır.

Evinden Uzakta (Mülteci) kitap özeti

Evinden Uzakta (Mülteci) pdf oku

Evinden Uzakta (Mülteci) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.