Press ESC to close

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 112 sayfadan oluşan Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Derman Bayladı tarafından kaleme alınan Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde kitabını 9789752863095 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde pdf oku indir.

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde pdf indir

Daha önceki maceralarından tanıdığımız Ece ile Arda; bu kez dedeleri Erman Bey’in de katıldığı ve Anadolu Tarihinin derinliklerine yaptıkları yolculukta Hititler’in izini ararlar. Ve ilk durakları şehzadeler şehri Amasya’dır. Öncelikle Amasya’nın tarihi yerlerini gezen Ece ile arda ardından Hattuşa’ya yani Hitit İmparatorluğu’nun başkentine doğru yol alırlar.

Bu kez efsaneleriyle Hitit tarihini anlatan Erman Bey’dir.
“Şimdi şu haritaya, Türkiye haritasına bakın çocuklar! Üç tarafı denizlerle çevrili. Yani bir yarımada… Siz isteğe göre bu yarımadaya doğudan batıya veya Asya’dan Avrupa’ya uzanan bir köprü de diyebilirsiniz. İşte bu köprü üzerinden binlerce senedir o kadar çok ve çeşitli topluluklar geçmişler ki! Bunlardan kimileri geçip gitmiş ama bir çoğu da yerleşmişler bu köprü üzerinde. Ve böylece de birden fazla uygarlık
kurulmuş Anadolu topraklarında.
Bir de bu topraklarda doğup gelişen uygarlıklar var. Hattiler bunlardanmış işte. Hattiler büyük olasılıkla Anadolu’nun yerli halkıydılar. Dilleri de Hititler’in konuştukları dil grubundan değildi. Bu uygarlık sonradan gelip o yöreye yerleşen Hititleri çok büyük ölçüde etkilemiştir.
Bu etkilenme hemen her alanda olmuştur: Din, mitoloji, gelenekler, töreler, sanat hangisini sorarsan! Sonra tanrı ve şehir, dağ, ırmak adları… Hangi birini sayalım ki!..”

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde kitap özeti

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde pdf oku

Ece ile Arda Hitit’lerin İzinde Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.