Press ESC to close

Dokuz Evin Kedisi Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Dokuz Evin Kedisi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Dokuz Evin Kedisi kitabı 144 olarak çıkarılmıştır. Koray Avcı Çakman tarafından kaleme alınan Dokuz Evin Kedisi isimli kitap 9786052856499 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Dokuz Evin Kedisi kitabını 13.04.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dokuz Evin Kedisi pdf oku indir.

Dokuz Evin Kedisi pdf indir

Bir kedinin sahibi değil, insanı olursunuz.

Üretken yazar Koray Avcı Çakman, Dokuz Evin Kedisi‘nde, yüreğinin miyavını bulmak için yuvasından, ailesinden ayrılan pofidik bir kedinin gözünden bakmamızı sağlıyor dünyaya. 

İç içe geçmiş öykülerden oluşan roman; tek bir eve veya insana bağlı kalamayacak kadar özgür ruhlu bir tekirin zarif adımlarının peşinde, kedi aklının kabullenmekte zorlanacağı derin meseleleri sorguluyor. 

Okuru dokuz ayrı kapının ardında yaşayan dokuz farklı kediseverin yaşamına konuk eden kitap, sahipli ve sahipsiz hayvanların günlük yaşamlarına ayna tutarken şehirli bireylerin hayvanlarla olan ilişkisine de ayrı bir parantez açıyor.
 
Gezgin, özgürlük düşkünlüğü üç kediye bedel, yalnızca fikren değil fiziken de değişik bir tekirdir. Kedi merakı kabardıkça dünyaya karşı ilgisi artar. Yuvasına daha fazla sığamayacağını anladığı bir gün, geleceğini dışarıda aramaya karar verir. Çatılara tırmanır, sokaklar boyu koşar ve hatta denizlere bile açılır. Karşılaştığı, tanıştığı herkesin yaşamına dokunur. Kısa sürede, geçmiş güzel anılarda yaşayan Bayan Akide Şekeri’nin, mülteciliğin izlerini çocuk ruhunda taşımaktan yorgun düşen ufak Heme’nin, çöp kutularının gönüllü sakini Baraka Adam’ın, Halikarnas Balıkçısı’nın izinde yelken açan gizemli bir kaptanın ve daha nice kedi dostunun yoldaşı olur. İnsanları kalbiyle dinlemeyi bilen Gezgin; dokuz ayrı evde, dokuz ayrı adla çağrılan bir kediye dönüşür. Çıktığı keşif yolunda bir çok evi, bir çok insanı mevcuttur artık. Her şey tam da hayal ettiği gibidir…
 
Kedilerin dünyasını tırmıklar, miyavlar, yumuşacık yastıklar ve leziz mi leziz mamalardan çok daha öteye taşıyan bu serüven dolu roman, görünmez bir yumakla birbirine bağlanmış dokuz ayrı insanın yaşamının merkezine yerleşen bir kedinin kendini gerçekleştirme hikâyesini paylaşıyor.

“Şehirler ne kedisiz ne de insansız olur,” düşüncesi üstüne kurulu rengârenk bir anlatı sunan Dokuz Evin Kedisi, hüzünlü satırlarda bile yüzlerde tatlı bir tebessüm bırakmayı başarıyor.

Ne de olsa hayat dediğin, iki hav bir miyav!
 

Dokuz Evin Kedisi kitap özeti

Dokuz Evin Kedisi pdf oku

Dokuz Evin Kedisi Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.