Press ESC to close

Dini Temel Bilgiler Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Dini Temel Bilgiler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 250 sayfadan oluşan Dini Temel Bilgiler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Halime Erdoğan tarafından kaleme alınan Dini Temel Bilgiler isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 21 x 27.5 cm ebatındadır. Dini Temel Bilgiler kitabını 9786057053374 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dini Temel Bilgiler pdf oku indir.

Dini Temel Bilgiler pdf indir

Kur’an ve insan, aynı kaynaktan gelmiş iki özne.
Kur’an ve insan aynı kaynaktan geldiğine göre, Kur’an peygamberi Muhammed a.s’da dine, imana dair ne varsa hepsini Kur’an’ın şahitliğinde Kur’an’dan öğrendiğine göre, bizde dinimize dair her bir kareyi Kur’an’dan öğrenmek, dine dair bize öğretilenleri Kur’an’ın onaylayıp onaylamadığına bakmak durumundayız.
Bu dine kuran/sünnet dışında hangi kapıdan girilirse girilsin bilinmelidir ki girilen din tam anlamıyla Allah’ın dini olmayacaktır.
Geçici olan şu dünyamıza dair şeyleri bir başkasının eline teslim etmezken, yaptığımız bir alışverişte kandırılıp kandırılmadığımızı kırk kez hesap ederken, ebedi dünyamıza yatırım yapmada tek  aracı olan inançlarımız noktasında doğru yerde olup olmadığımızı düşünmek, kim ne derse desin kendimizi ateşin azabından korumak için sorgulamak, emirleri, önermeleri tavsiyeleri ile bizi köşeye sıkıştırmayan aksine sıkıştığımız köşeden çekip yaşamın merkezine  alan hayat içinde çel çöp olmamamız için aklımıza, vicdanımıza hitap eden bir inanca sahip olmalıyız. Bu da fakat kendimizi, bizimle aynı kaynaktan gelen vahyin öğretileri ile donatmakla olabilecek olacaktır.
 
Elinizdeki bu kitap, şuana dek din adına öğretilmiş bir çok konunun derin derin tefekkür edilmesine, zaten var ise, var olan o bilgilerin tazelenmesine, yanlış bilinenlerin/dine ait olmayanların beyin bagajlarından indirilmesine, bir şeyi inkâr etmek için “yok/hayır bu böyle değil” demenin, kabul etmek içinde “evet/bu böyledir” demenin yeterli olmadığını fark etmenize vesile olacaktır.
Unutmayalım ki; inançlarımız düşüncelerimizi, düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız davranışlarımızı belirler.
O nedenledir ki sevgili dost: Neye inandığını bilmeden olmaz.

Dini Temel Bilgiler kitap özeti

Dini Temel Bilgiler pdf oku

Dini Temel Bilgiler Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.