Press ESC to close

Çok İlginç Bir Haberim Var Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Çok İlginç Bir Haberim Var pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Çok İlginç Bir Haberim Var kitabı 48 olarak çıkarılmıştır. Hanzade Servi tarafından kaleme alınan Çok İlginç Bir Haberim Var isimli kitap 9786052856109 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Çok İlginç Bir Haberim Var kitabını 24.11.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çok İlginç Bir Haberim Var pdf oku indir.

Çok İlginç Bir Haberim Var pdf indir

“Uzaylılar geldi!” diye bir haber okusanız, ne kadar şaşırırsınız?

Hanzade Servi’nin “Sen de Oku” koleksiyonu için kaleme aldığı Çok İlginç Bir Haberim Var, haber ve habercilik kavramlarını dijital medya çağındaki çocukların daha kolay kavrayabilmeleri için sade bir dille anlatıyor; haber değeri ölçütlerini günlük yaşamdan örnekler eşliğinde tartışmaya açıyor.

Okurlara haber toplama ve yazma süreci ile ilgili ufak ipuçları sunan bu tatlı hikâye, bir habere konu olan olay, durum veya birinin “normal” mi yoksa “enteresan” mi olduğu üzerine düşündürüyor.

Günümüz insanının ânı yakalayamama sorununa da temas eden yazar, bakmakla görmek arasındaki farkı hem keyifli hem de öğretici bir metinde açıklığa kavuşturuyor. 
 
Seksen beş yaşında bir çocuğun(!) salıncakta sallanması mı, yoksa çiçeklerine şarkı söyleyen bir kadın mı kulağa daha enteresan geliyor? Peki, müzik olmadan dans eden adama ne demeli?

İpek’in başı, ev ödeviyle dertte. Çünkü öğretmeni çok enteresan bir haber yazmalarını istiyor. Ama kolay bir iş değil ki bu! Hangi haber merak uyandırıcı? Hangisi sıradan? Acaba İpek, o çok enteresan haberi yakalayıp ödevinden “çiçekli 100” almayı başarabilecek mi?..

Küçük okurların içindeki gizli haberciyi uyandırarak etrafına bambaşka gözlerle bakmasını sağlayan Çok İlginç Bir Haberim Var, doğru bildiğimiz ve hatta gayet normal saydığımız kimi olay ve durumların gerçeği ne denli gösterdiğini tekrar tekrar sorgulatıyor. 

Çok İlginç Bir Haberim Var kitap özeti

Çok İlginç Bir Haberim Var pdf oku

Çok İlginç Bir Haberim Var Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.