Press ESC to close

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Cuma Karakoç tarafından kaleme alınan Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14.5 x 20.5 cm ebatındadır. Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) kitabını 9786059325431 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) pdf oku indir.

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) pdf indir

Kitap-1
Zemzem kuyusunun bulduğunu duyan Mekkeliler,  işlerini güçlerini bırakıp kuyunun başında toplandılar.  Mekke’nin ileri gelenleri Abdulmuttalib’e: -Bu kuyu babamız İsmail’den kalmış. Onda bizim de  hakkımız var. Bizi de bu işe ortak et, dediler.
Kitap-2
Abdullah’ın yüzünde Hz. İsmail’in teslimiyeti vardı. Kura sonucuna hiç itiraz etmedi aksine babasına, “Kuradan çıkan sonucu uygula” demek oldu.
Kitap-3
Âmine, kendisine sunulan evlilik teklifi sevinç içinde kabul etti. Hayır, işini uzatmanın bir anlamı yoktu. Kısa bir zaman içinde Abdullah ile Âmine evlendiler.
Kitap-4
Ebrehe, orduyu Mekke’ye doğru harekete geçmesini emretti. Ordu, hareket edeceği sırada Mahmud’a kılavuzluk eden Tufeyl, filin kulağına eğilerek şunları fısıldadı:
Kitap-5
Mekke’nin havası çok sıcak bir o kadar da bunaltıcı idi. Burada yetişen çocuklar sağlıklı bir biçimde yetişmiyor çoğu da ölüyordu.
Kitap-6
Halime ile Haris’in birlikte geldiği kervan çoktandır yola çıkmıştı. Onlara yetişmek için yola koyuldular. Yolculuk bi hayli zor geçiyordu. Gittikleri yolun üzerinde amansız bir fırtına vardı.
Kitap-7
Allah’ına kurban olayım. Yavrucuğum rengin niye   uçmuş, sana ne yaptılar? Sevgili Peygamberimiz(sav) olayı tane tane anlatmaya başladı:
Kitap-8
Ebu Talib, maddi durumu iyi olmayan biriydi. Bu durumu git gide de kötüye doğru gidiyordu. Bu durumu   düzeltmenin tek bir yolu vardı o da ticaretti.
Kitap-9
Yolculuk esnasında bir ara kervandakiler dinlenmek için mola verdiler. Peygamber Efendimiz(sav), önceden amcası Ebu Talib   ile birlikte buraya gelmişti. Oturduğu yere yakın bir kilise vardı.
 
Kitap-10
Sevgili Peygamberimiz(sav), mağaradan dışarıya çıktı ve Mekke’ye doğru bi hayli hızlı adımlarla hareket etti. Eve varınca kendisini eşi Hz.  Hatice karşıladı.

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) kitap özeti

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) pdf oku

Çocuklar İçin Sevgili Peygamberimizin Hayatı Serisi (10 Kitap) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.