Press ESC to close

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) kitabını 9786057012616 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) pdf oku indir.

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) pdf indir

1-Bahçe köyü, her zaman olduğu gibi şen şakraktı. Kuşlar neşe içinde cıvıldıyor, kurbağalar, “ku vak vak vak” diyerek onlara eşlik ediyordu. Çocuklar oyun oynamak için köyün beş yüz metre ilerisindeki meydana doğru yürüdüler
2-Hz. Ebubekir, hafifçe irkilip başını kaldırınca, adamın hüzünlü yüzüyle karşı karşıya geldi. Ona daha dikkatli bir biçimde baktı. Rüyadan uyanmış gibi silkildi.
3-Hava bi hayli sıcak ve bunaltıcıydı. Kısa süren bir suskunluktan sonra: -Yol arkadaşın kim? -Yol arkadaşım sensin. Hz. Ebubekir’in göz kapakları ağır ağır nemlenmeye başladı.
4-Bir gece vaktiydi. Her yer karanlık, sokaklar boş ve sessizdi. Bu karanlık geceyi aydınlatan tek bir şey vardı o da gökteki yıldızlardı. Bu soğuk gecede Hz. Abbas yatağın içinde bir o yana bir bu yana yuvarlandı durdu.
5-Hz. Ömer hayretler içinde sordu: “Ey anne! Bu ne hal, yavrular niye ağlıyor?” Zavallı kadın derin bir ağ çekerek: “Yavrularım iki günden bu yana açtırlar. Pişirecek hiçbir şeyim yok.
6-Arkasından Hz. Abbas da yürüdü. Yol boyunca ağzından tek kelime çıkmadı. Doğruca devlet hazinesine vardılar. Halife, bir un çuvalı seçerek bir yana koydu. Hz. Abbas’ın eline ise bir yağ kabı tutuşturdu.
7-Sevgili Peygamberimiz(sav) hayatta iken Hz. Osman’ın ilerde sıkıntı yaşayacağını söylemişti. Hz. Osman bu kelimeleri dün gibi hatırlıyordu. Bu sözler aklına gelince gözyaşlarını tutamıyordu.
8-Vakit epey ilerlemiş iftar vaktiydi. Yemeğe oturdu. Kendisine su verilmesini istedi. Su istediği kişi başını önüne eğerek: “Asiler suyu da kesmişler. Bu acı sudan başka bir şey yok” dedi.
9-Sevgili Peygamberimiz, “Otur” cevabını verdi. Amr, üç kez aynı şeyi tekrarladı. Üçünde de Hz. Ali , “Ben çıkayım” dedi.
10-. Madem bu yaşta namaz kılmaya başlamışlar onlara yardımcı olmak en güzel şeydi. İki kardeş başladılar abdest almaya. Bu arada ihtiyar adam da büyük bir dikkatle onları izliyordu.
 

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) kitap özeti

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) pdf oku

Çocuklar İçin Hikayelerle Dört Halife Hayatı (10 Kitap Set) Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.