Press ESC to close

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 80 sayfadan oluşan Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal kitabını 9786254078897 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal pdf oku indir.

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal pdf indir

Türk halkı sevdiği ve değer verdiği kişi askerse kahraman yapar, inanç önderiyse evliya yapar, sanatkârsa da dahi yapar. Onun ile ilgili destanlar söyler, menkıbeler anlatır. Onu bir efsane haline getirir, kalbinin en güzel ve en derin yerinde misafir kabul eder.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir askerdir ve bir komutandır. O, Türk Milleti’nin nazarında devlet kuran son hakandır ve son büyük kahramandır. Hacı Bektaş Velî bir halk önderidir, inanç önderidir. O, Türk Milleti nazarında bir evliyadır ve bir Horasan erenidir. Pir Sultan Abdal da bir sanatkârdır ve bir halk ozanıdır. O da Türk Milleti nazarında bir dâhidir ve bilge bir kişidir.

İşte bundan dolayı Türk Milleti, halk için yaptıklarını da göz önüne alarak Pir Sultan Abdal’ı bir efsane haline getirmiştir. Hakkında menkıbeler türetmiş ve hikâyeler anlatmıştır. Bu menkıbe ve hikâyeler dört yüz senedir gönülden gönüle gitmiş, dilden dile anlatılmıştır. Biz de bu geleneğe uyarak size anlatıyoruz. Çünkü bir bilge birinin dile getirdiğine göre; “İnsanoğlu hem bilgedir hem enteresantır. İnsanca yaşaması için mantık kadar duyguya, bilim kadar efsanelere de muhtaçtır.”
İyi okumalar diliyoruz.

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal kitap özeti

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal pdf oku

Çocuk Yüreklerde Pir Sultan Abdal Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.