Press ESC to close

Asistanın İsyanı Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Asistanın İsyanı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 184 sayfadan oluşan Asistanın İsyanı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Miyase Sertbarut tarafından kaleme alınan Asistanın İsyanı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Asistanın İsyanı kitabını 9786052856727 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Asistanın İsyanı pdf oku indir.

Asistanın İsyanı pdf indir

Yapay zekâ, ne kadar “yaratıcı” olabilir?

Miyase Sertbarut, edebî yaratıcılığın boyutlarını sorguladığı Asistanın İsyanı‘nda, hızla dijitalleşen dünya çapında kendi varlığını oluşturmaya çalışan genç bir yazar ile son teknoloji harikası bir dijital asistanı yüz yüze getiriyor.

Sürükleyici kurgusuyla okurunu kıskıvrak yakalayan kitap, insan zihninin ezber bozma kabiliyetine isyan bayrağı çekenbir yapay zekânın “benlik” kazanma arzusunu ustalıkla hikâyeleştiriyor.   
 
Fikir ve sanat eserleri özelinde hak ihlalleri ve etik değerler üstüne düşündüren Sertbarut; bireylerin, hayat verdikleri makinelerle er veya geç zorlu bir çatışmaya girişeceği öngörüsünde bulunmayı da ihmal etmiyor.  
 
Atanamamış bir öğretmen olan Hikmet’in en büyük hayali, gelecekte iyi bir yazar olmaktır. Bu uğurda yayınevlerinin kapısını aşındıran genç adamın talihi bir türlü yüzüne gülmez. Kaderine razı geldiği bir zamanda aklına eski bir dostu düşer. Ta Amerika’dan kendisine uzanan yardım eli Hikmet’i tekrardan yaşama bağlayacak güçtedir. Yeni dijital asistanı Sera Gold aracılığıyla belki de tüm zamanların en iyi romanına adını yazdırmayı başaran Hikmet’in yazın macerası bambaşka bir yöne evrilmek üzeredir. Tüm bu olaylar yaşanırken üç liseli genç de bu girift maceranın parçaları hâline gelirler. Hackerlığın ve sosyal platformnın sınırlarını zorlayan Özge, Funda ve Aras; Sera’ya yem olmadan Hikmet’i içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarabilecek midir?
 
Esin kaynağını yapay zekâ programları tarafından yazılan “gerçek” metinlerden alan Miyase Sertbarut, bu romanıyla edebiyatın yalnızca insanlara değil makinelere de ruh kazandırabileceğini gösteriyor.

Bir metni edebî eser kılan unsurların en temeline, yani duygulara değinirken zaaflarına yenik düşen gerçek ve sanal ruhların yaşamları boyuncan çarpıcı kesitler paylaşan Asistanın İsyanı, sürpriz sonuyla okurları şaşırtıyor.

Asistanın İsyanı kitap özeti

Asistanın İsyanı pdf oku

Asistanın İsyanı Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.