Press ESC to close

Ahtapot İle Sessiz Balina Pdf indir

İNDİRMEK VEYA GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN 60 SANİYE BEKLEYİN. İÇERİK OTOMATİK AÇILACAKTIR....

Ahtapot İle Sessiz Balina pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Ahtapot İle Sessiz Balina kitabı 32 olarak çıkarılmıştır. Gökçe Gökçeer tarafından kaleme alınan Ahtapot İle Sessiz Balina isimli kitap 9786257782692 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Ahtapot İle Sessiz Balina kitabını 24.02.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ahtapot İle Sessiz Balina pdf oku indir.

Ahtapot İle Sessiz Balina pdf indir

Bazı zaman kendimizi yalnız hissederiz. Sesimizin duyulmadığını, şarkılarımızı kimsenin söylemediğini, dile getirdiklerimizin anlaşılmadığını düşünürüz. Ama belki de bir yerlerde bir dost, kalbimizi ona açmamızı bekliyor ve şarkılarımızı bizimle birlikte söylemek için sabırsızlanıyordur.
Gerçek bir olaydan alınan ilhamla yazılan bu hikâyede, ahtapot ile sessiz balinanın beklenmedik dostluğuna tanık oluyoruz. Çünkü hayat her yerde; karada, havada ve denizde,
her zaman sürprizlerle doludur!
 
1992’de, Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde, önceden hiç kaydedilmeyen, başka balinaların seslerine benzemeyen bir ses duyuldu. Araştırmacılar, bu sesin 52 Hertz frekansında olduğunu ve diğer balinaların çıkardığı ses frekansına uymadığını fark ettiler. Bu durumda, diğer balinalar bu sesi duyamaz ve sürülerine bu balinayı alamazlardı.
Bilim insanları balinanın adını 52 Hertz koydular ve senelerca onu takip ettiler. Gerçekten de 52 Hertz Balina, hiçbir sürüye dahil olamıyor ve okyanusta yapayalnız dolaşıyordu. Bu süre boyunca çıkardığı seslere, belki de dile getirdiği şarkılara hiçbir balinadan karşılık gelmedi.
Bu hüzünlü gerçeklik, yazar Gökçe Gökçeer’e ilham verdi ve ortaya Ahtapot ile Sessiz Balina’nın eşsiz dostluğunu anlatan bu hikâye çıktı. Uluslararası yarışmalarda aday gösterilerek ülkemizi temsil eden, bir çok ödülün sahibi çizer Uğur Altun’un sanatıyla birleşen bu hikâye, bizlere bambaşka bir dünyanın kapısını aralıyor… 

Ahtapot İle Sessiz Balina kitap özeti

Ahtapot İle Sessiz Balina pdf oku

Ahtapot İle Sessiz Balina Pdf indir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

@Katen on Instagram
Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.