antalya tıkanıklık açma hizmeti HEMEN ARA

Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri ve Çözümü

Tuvaletler ve klozetlerde en sık karşılaşılan problem tıkanıklıktır. Tuvalettıkanıklığı ve klozet tıkanıklığı hemen hemen benzer nedenlerle tıkanır. Bazen kullanılan yanlış tesisat ekipmanları ve ustalık tıkanmalara neden olsa da çoğu zaman kullanıcıdan kaynaklı nedenler tıkanmaya sebep olur. Önceliği tuvalete ve klozete atılan yabancı cisimler oluşturuyor. Tuvalet kağıtlarının tuvalete atılması kısa ve uzun vadede tıkanıklıkların başlıca sebebidir. Yine rulo halinde atılan tuvalet kağıtları doğrudan tıkanıklığa yol açar. Giderlerin özellikle dirsek bölümlerinde bunlar birikip tıkanmaya neden olur. Bayanların kullandıkları pedler de su ile birlikte akıp lavama kadar gitmedikleri için tıkama yaparlar. Tuvalet fırçası başlıkları, çocukların tuvaletlere attıkları, düşürdükleri oyuncaklar da tıkanmalara yol açmaktadır. Firmamız klozet tıkanıklığı ve tuvalet tıkanıklığına hızlı çözümler üretmekte, kalıcı olarak sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

Yaşam alanlarında lavabo tıkanıklığı da en oldukça fazla oluyor. Gerek mutfak lavabolarında gerekse banyo lavabolarındaki tıkanıklığa sebep olan kullanıcı hatalarının başında lavabolara atılan yabancı cisimler neden oluyor. Mutfak lavabolarına yemek artıklarının atılması, sebze, meyve artıklarınınatılması, çamurlu yeşilliklerin lavaboda yıkanması, özellikle de artık yemeklerin lavabolara boşaltılması, yağların lavabolara dökülmesi sorunların temelini oluşturur. Banyo lavabolarında ise sabun artıkları, kıllar, saçlar tıkanmaların başlıca nedenini oluşturur.Tıkanmalar hem sağlık sorunlarına neden olur hem de lavaboların kullanılamaz hale gelmesine yol açar. Profesyonel ekibimiz bütün lavaboları başarıyla açmakta, güvenle kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Logarlar binalardan gelen atık suların ana kanalizasyona aktarılmasını sağlar. Sitelerin ve binaların logarlarında oluşan sorunlarla belediyeler ilgilenmediği için özel servise ihtiyaç vardır. Kimi zaman hatalı kullanımlardan dolayı kimi zamansa kronik logar tıkanıklıkları ortaya çıkar. Kronik tıkanıklıklar boruların döşenmesi sırasında yapılan hatalardan kaynaklanırken hatalı kullanımdan kaynaklı olanlar ise kullanıcıların tuvaletlere attıkları yabancı cisimler, logara sızan topraklar ek kısımlardaki sorunlar da tıkanıklık yapabilmektedir. Firmamız bütün alanlarda odluğu gibi logar tıkanıklığı sorunlarında da kaliteli işlere imza atıyor. Yeni nesil cihazlarımız, ekipmanlarımız ve profesyonel ekibimizle tıkanıklık tespitlerini bilgisayarlı cihazlarımızla yapıyor, rahatlıkla sorunları çözüyoruz.

Call Now ButtonHEMEN ARA